استفاده از بازی وار سازی در راهبردهای بازاریابی 

اگرچه بازی وار سازی (گیمیفیکیشن) چند سالی بیشتر نیست که به وجود آمده، اما در طی همین مدت زمان توانسته است جایگاه خود را به عنوان یکی از تِرِندهای رو به رشد بازاریابی به اثبات برساند و به عنوان روشی مطلوب در جهت ایجاد ارتباط با مصرف کننده مورد توجه قرار بگیرد؛ زیرا با بازی کردن و احتمالا برنده شدن است که آن روحیه خلاق، سرحال و رقابتی در بسیاری از ما ایجاد می شود.

بازی وار سازی نوعی سرگرمی است، اما نه فقط سرگرمی که به خواندن متن از روی صفحه و یا تماشای ویدیو محدود شود. این سرگرمی مهارت ها را بهبود می دهد و شامل نوعی جایزه نیز می شود.

بازی وار سازی برای بازاریاب ها به استفاده آنان از تمایل افراد به برنده شدن در جهت فروش محصول خود خلاصه می شود. بدین صورت کاربر تجربه خوبی در استفاده از بازی وار سازی خواهد داشت و ممکن است این تجربه را با دوستانش به اشتراک بگذارد.

استفاده از بازی وار سازی به منظور افزایش زمانی که کاربر در اپلیکیشن شما صرف می کند ممکن است ارتباط کاربر را با محصول شما بیشتر کند. همین امر در آینده ای نزدیک بر روی خرید او از محصول شما تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.

در ادامه نکاتی را در مورد چگونگی استفاده از بازی وار سازی در راهبردهای بازاریابی بیان می کنیم:

  1. مخاطبان خود را بشناسید.

همیشه نوع بازی موردنظر خود را با توجه به ذائقه مخاطبان خود انتخاب کنید. اگر به این نکته در ابتدای امر توجه نداشته باشید ممکن است آن بازخوردی که از آنان انتظار دارید دریافت نکنید. مخاطبان جوان شما سلیقه ای متفاوت نسبت به مخاطبانی با سن بالاتر دارند. اگر می خواهید از پرسش و پاسخ برای بازی خود استفاده کنید، نسبت به طرح مناسب سوال با توجه به رده سنی مخاطبان خود اهتمام بورزید تا آنان بتوانند پاسخ سوالات را بدهند. اگر گستره سنی مخاطبان شما وسیع تر است، می توانید سوالات مرتبط با اکثریت مخاطبان خود را با عناصر بازی تلفیق کنید تا جمعیت بیشتری را جذب نمایید.

  1. تحقیق کنید.

در مورد سایر بازی هایی که برای مصرف کنندگان ساخته شده است تحقیق کنید تا متوجه شوید عملکرد این بازی ها چگونه است، چه جوایزی می دهند و چگونه به صورت نامحسوس محصول را تبلیغ می کنند. بهترین راه حل برای تصمیم گیری درست در مورد بازی وار سازی مناسب با اهداف بازاریابی شما، امتحان کردن کارهایی است که بقیه در این خصوص انجام داده اند. بازی هایی که اغلب بهترین ها هستند در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و از سیستم امتیاز دهی و جایزه برخوردار هستند. اعضای تیم ما بازی های مختلف از جمله پرسش و پاسخ، مسابقه و بازی های مهارتی را امتحان کردند تا به نتیجه دلخواه که مناسب مخاطبین نیز باشد برسند. همچنین مشارکت عملی اعضای تیم بازاریابی راهی را نیز فراهم آورد تا با توجه به واکنش هایمان عناصر سرگرم کننده را بهتر متوجه شویم.

  1. انگیزه ایجاد کنید.

آنچه که می خواهید به منظور تشویق مشتری به او اعطا کنید را مشخص نمایید. این مشوق می تواند شامل نمونه ای از محصول جدیدتان، محتوایی به منظور راهنمایی مخاطبان و یا کوپن تشویقی باشد. اگر خواهان تأثیر بازی وار سازی بر روی مخاطبان خود هستید باید مشوق ساده و واضحی را انتخاب نمایید. از آنجایی که من خودم در برنامه های بازاریابی دیگر از مشوق هایی نظیر ترتیب دادن مسابقات در شبکه های اجتماعی استفاده کرده ام باید بگویم که این امر اثرات مثبتی بر تصمیم ما در مورد آنچه می خواهیم در برنامه بازی وار سازی بگنجانیم خواهد گذاشت. اگر تاکنون از مشوق ها استفاده نکرده اید خوب است آنچه را که به نظر می آید در صنعت شما تأثیرگذار است ارزیابی کرده و یا از مخاطبان خود سوال کنید که خواهان دریافت چه چیزی از طرف شما هستند. 

  1. شرایط را پیچیده نکنید.

تا می توانید شرایط آسانی برای مخاطبین خود مهیا کنید. مخاطبین شما بازی و یا مسابقه دشوار را نخواهند پسندید. اگر مراحل آغاز بازی و یا مسابقه برای مخاطبین به طول بینجامد، از ادامه بازی منصرف می شوند. هریک از مراحل بازی را کوتاه طراحی کنید. بازی باید به گونه ای طراحی شود که کاربر مجبور نباشد برای انجام آن دقت فراوانی به کار ببرد. من به منظور تعیین میزان مناسبی از عناصر که باعث شود بازی برای کاربر آسان به نظر بیاید و در عین حال آنقدر چالش برانگیز باشد که کاربر را به ادامه بازی ترغیب کند از گروه های کانونی و وبسایت های تست کننده کاربر استفاده کرده ام. نتیجه بررسی گروه های کانونی و وبسایت های تست کننده کاربر بسیار رضایت بخش بود؛ چرا که باعث ایجاد تغییراتی جزئی در عملکرد ما شد.

  1. موعد مقرر مشخص کنید.

به منظور توسعه و راه اندازی برنامه بازی وار سازی خود، بازه زمانی تعریف کرده و حدودی را مشخص کنید که با بودجه شما همخوانی دارد. از آنجایی که به احتمال زیاد این روش، برنامه ای جدید برای بازاریابی شما محسوب می شود، باید با تیم خلاق و فنی خود انتظارات، بازه زمانی و هزینه ها را برآورد کنید تا بعدا در این مورد به مشکل برنخورید. در پروژه هایی که من کار کردم فردی مستعد در زمینه بازی وار سازی را به پروژه دعوت می کردم. این عمل باعث می شد به شکلی بهینه و براساس بودجه خود پیش برویم. در روند توسعه پروژه، پیشنهادهای آن فرد مستعد من را در انتخاب تصمیمی که ابتدا در آن مطمئن نبودم کمک می کرد.

  1. هدف تعیین کنید.

خروجی برنامه بازی وار سازی خود را بسنجید تا متوجه شوید سود کرده اید یا باید تغییراتی در روند کار ایجاد کنید. از برنامه های تجزیه و تحلیل آماری که میزان مشارکت کاربر را نشان می دهند استفاده کنید. این برنامه ها زمانی که کاربر برای بازی صرف کرده، جوایزی که در بازی گرفته و رتبه ای که به دست آورده را به شما نشان می دهند تا بتوانید توانایی کاربر را تشخیص بدهید و کاری کنید که به انجام دوباره بازی ترغیب شود. اگر این آمارها رضایت بخش نباشد، وقت آن است که تغییرات لازم را ایجاد کنید.

  1. از پیشرفت نهراسید.

آینده بازی وار سازی به همراه واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی فرا رسیده است. این عناصر می توانند تجربه را شخصی سازی نمایند و چالشی که برای جذب مخاطبان نیاز است افزایش دهند. همواره در مورد چگونگی استفاده از فناوری های جدید آگاهی کسب کنید تا برنامه بازی وار سازی خود را برای مخاطبانی که همیشه به دنبال انگیزه بیشتری هستند جذاب و جدید نگه دارید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید