اصول پنجگانه استفاده بهتر عناصر بازی گونه در کسب و کار شرکت ها

 

با توجه به رقابت شرکت ها برای کسب سود بیشتر و رویکرد تکنولوژیک مشتریان و علاقه آنها به بازی، می توان پنج اصل را برای شرکت ها در رونق کسب و کارشان، از طریق به کارگیری راهکارهای بازی گونه، تبیین کرد:

 

  • هدف قابل اندازه گیری داشته باش:

 

1447735476721

بر روی تشویق به انجام یک رفتار مشخص تمرکز کن. اگر به عنوان مثال می خواهید تعداد نظرات راجع به یک محصول را روی وب سایتتان افزایش دهید، می توانید به کاربران در ازای هر بار نوشتن نظرات راجع به محصول روی وب سایت امتیاز بدهید.

 

  • بر روی چیزهایی که افراد اغلب می خواهند انجام دهند تمرکز کن:

 

vhqpmh8i2d0r2zpbjnlt

بهترین نقطه شروع تو برای گیمیفیکیشن، پاداش دادن به رفتاری است که اغلب در حال انجام می باشد.

 

  • تغییرات را اندازه گیری کن:

engagement-through-gamification-22-638رفتار مورد انتظارت را قبل و بعد از بازی گونه کردن آن دنبال کن، به طوری که به کمک آن نحوه کارکرد گیمیفیکیشن را درک خواهی کرد.

 

  • به پیشرفت تدریجی پاداش بده:

 

reward-incremental-progress

یک تجربه بازی گونه خوب به دستاورهای کوچک، به منظور دستیابی به بزرگتر از آن، پاداش می دهد و آنرا اندازه گیری می کند. وقتی شما به افراد برای ایجاد پیشرفت تدریجی نسبت به اهداف بزرگتر پاداش می دهید، در واقع آنها را به ادامه فعالیت در این راه تشویق می کنید.

 

  • آنرا اجتماعی کن:

 

makeitsocial_webheader_rdax_778x440_80

خواه در یک محیط بسته مثل یک تابلوی قهرمانان تیم فروش یا در محیط باز مثل Facebook ، دادن فرصت اشتراک گذاری دستاورها و مدالها به افراد، معنی و اهمیت به موفقیت هایشان می دهد.

سر انجام اینکه، گیمیفیکیشن موثر کار و تلاش واقعی را می طلبد. این همیشه یک راه حل سفارشی است. شما باید روند تدیجی پیشرفت مداوم را در راستای همسویی با هویت شرکتتان، به همان نسبت ارتباط آن با کارمندان و مشتریانش، دنبال کنید و بر روی عواملی که باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود کار کنید.

انجام بد گیمیفیکیشن می تواند احمقانه و به نوعی خود خدمتی به نظر برسد. ولی انجام مناسب و درست آن، می تواند تیم های کاری را سودمندتر، شادتر و مشتریان را سود پسندتر نماید.

 

منبع : سایتPCWorld

 

 

عماد ضیائی

دارای مدرک مهندسی الکترونیک و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی استراتژیک هستم. از ابتدای سال 88 تاکنون در صنعت خدمات بانکی خصوصا پشتیبانی خودپرداز فعال هستم. در حال حاضر علاوه بر فعالیت های قبلی روی تکنولوژیهای جدید و راهکارهای پیشنهادی به بانک ها هستم. در ضمن مدت کوتاهی است که به گیمیفیکیشن علاقه مند شدم و سعی در یادگیری کاربردهای گیمیفیکیشن در صنایع مختلف خصوصا بانکداری می کنم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید