این بازی را انجام دهید تا ایده های خلاقانه سراغتان بیاید

قرار بر این بود که شنبه ها با یک ویدیوی جدید در خدمتتان باشیم

این هفته یک ویدیوی جدید از تد در حوزه ی گیمیفیکیشن

این بازی را انجام دهید تا ایده های خلاقانه سراغتان بیاید

توضیح ویدیو را در زیر می توانید ببینید :

شیمپی تاکاشی همیشه رویای طراحی اسباب بازیها را دارد. اما وقتی کارش را بعنوان سازنده اسباب بازی شروع کرد، با فشار استفاده از داده ها بعنوان عاملی در طراحی مواجه شد که خلاقیتش را می خشکاند. در سخنرانی مختصر و مفرح، تاکاشی توضیح می دهد که چطور ایده هایش دوباره سرازیر شدند، و بازی ساده ای را با بقیه همخوان می کند تا ایده های تازه خلق کنند.

 

بخشی از زیر نویس را نیز در زیر می توانید ببینید:

سلام. من طراح اسباب بازی هستم. با رویای خلق کردن اسباب بازیهای تازه ای که هرگز قبلا ندیده ایم، من شروع به کار در یک شرکت اسباب بازی نه سال قبل کردم. وقتی اولین بار آنجا شروع به کار کردم، هر روز ایده های تازه فراوانم را به رییسم ارائه می کردم. بهرحال، رییسم از من همیشه می پرسید اگر داده های لازم مبنی بر فروش آن را داشتم و از من می خواست بعد از آنالیز داده های بازار به فکر توسعه طرح باشم. داده ها، داده ها، داده ها.

0:41بنابراین قبل از فکر کردن درباره محصول به آنالیز داده های بازار می پرداختم. به هرحال، در آن لحظه قادر به فکر کردن درباره چیز تازه ای نبودم. (خنده) ایده هایم بکر نبودند. ایده جیدی به ذهنم نمیامد و از فکر کردن خسته می شدم. انقدر سخت بود که لاغرمردنی شدم. (خنده) حقیقت داره. (تشویق)

1:07همه شما احتمالا تجربه مشابهی دارید و این حس را هم داشته اید. رییس تان سخت گیر می شود. داده ها دشوار می شوند. از فکر کردن حالتان بد می شود. الان، داده ها را دور می ریزم. رویای من خلق اسباب بازیهای جدید است. و الان، بجای داده ها، برای رسیدن به ایده های تازه از بازی استفاده می کنم به اسم شیریتوری.

1:28امروز مایلم این شیوه را معرفی کنم. شیریتوری چیست؟ برای مثال سیب، ببر و روروک را در نظر بگیرید. بازی هست که در آن به نوبت کلماتی را می گویید که با حرف آخر کلمه قبلی شروع می شوند. در انگلیسی و ژاپنی این بازی یک شکل است. شیریتوری را هر بخواهید می توانید بگویید: ” گربه، سودا، کنسرت، برس،” و الی آخر. کلی کلمه تصادفی خواهیم داشت. آن کلمات را به زور به آنچه فکر می کنید ربط دهید و ایده هایتان را شکل دهید. در مورد من،برای مثال، چون میخواهم به اسباب بازیها فکر کنم، یک گربه اسباب بازی چطور باید باشد؟ یک گربه که بعد از معلق زدن از ارتفاع بالا روی زمین فرود بیاید؟ یک اسباب بازی که درش نوشابه باشد؟ تفنگ اسباب بازی که نوشابه شلیک می کند و بقیه را خیس خالی می کند؟ (خنده)

 

لینک دانلود مستقیم با زیرنویس فارسی

 

امیرحسین ثقه الاسلامی

عاشق گیمیفیکیشن و گروت هک هستم همزمان :) - تصمیم گرفتیم تا دور هم جمع شویم تا بیشتر و سریعتر یادبگیریم و به هم یاد بدهیم، اسم آن را هم انجمن گیمیفیکیشن گذاشتیم -امیدوارم به درد شما هم بخورد

مطالب مرتبط

8 دیدگاه‌

  1. محمدرضا نجفی پور گفت:

    جالب بود. چند مدت پیش توی ورکشاپ ازمون خواستند این بازی رو انجام بدیم. ذهن رو آماده می کنه و بهتر و راحت تر میشه فکر کرد.

  2. زهرا مشیری گفت:

    سلام. ممکنه لینک دانلود مستقیم ویدئو رو در سایت بذارید؟

  3. زهرا مشیری گفت:

    الان این تصویری که خود سایت برای من انتخاب کرده و کنار اسمم گذاشته، چیه؟!

دیدگاهتان را بنویسید