آمارهای مهم گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک

گیمیفیکیشن آموزش الکترونیکی

“مهمترین آمار و حقایقی که باید در مورد گیمیفیکیشن بدانید” ! این رو من به عنوان معادلی که موسسه “E-Learning Industry” روی اینفوگرافیش گذاشته بود انتخاب کردم. البته باید گفت که تمرکز این اینفوگرافی بیشتر روی “گیمفیکیشن و آموزش الکترونیک” هست هرچند به نظر میرسه جمع آورنده اطلاعات و طراح اون از سایر اطلاعات عمومی در حوزه گیمیفیکیشن هم بهره برده.

اگر خیلی مختصر به مهمترین بخش اینفوگرافی اشاره کنیم، آمارهای موجود بیانگر این مسئله هست که تا سال 2012 مجموع درآمدهای حاصل از بازارهای گیمیفیکیشن در حوزه آموزش الکترونیک بیشتر از دو میلیارد دلار بوده که طبق پیش بینی ها این میزان به بیش از 6.5 میلیارد دلار خواهد رسید! این یعنی چیزی در حدود 22 هزار میلیارد تومان!

پس دوستانی که در حوزه آموزش الکترونیک فعالیت می کنید باید توجه داشته باشید که اگر نتونید از دریای این بازار بزرگ و رو به رشد بهره ببرین و در کمترین حالت ممکن، برنامه ای برای شنا کردن در اون نداشته باشید از قافله رقبا عقب خواهید ماند. و چه بسا رقبای جهانی شما با تولید کشتی های بزرگ اینقدر جا رو برای سایرین تنگ کنن که نهایتاً مجبور بشید به همون ماهیگیری در سواحل متروک این صنعت بسنده کنید.

در مجموع امیدوارم این اینفوگرافی با عنوان خلاصه تر “آمارهای مهم گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک” مورد توجه شما واقع بشه.

منتظر نظرات و خصوصا انتقادات شما هستم. 🙂

 

اینفوگرافی گیمیفیکیشن

اینفوگرافی گیمیفیکیشن

برای دانلود آن بر روی لینک کلیک کنید

گیمیفیکیشن آموزش الکترونیکی

اصل اینفوگرافیک را ازاین مکان می توانید مشاهده کنید

سیدمصطفی قاری

از زبان خودش: قبلاً اسم خودم رو گذاشته بودم گرافیست وب! اما سالهاست که ترجمه و تحلیل متون تخصصی در حوزه کسب و کار برام خیلی جذاب شده به خصوص وقتی که ارتباط اون ها رو با موضوعاتی مثل رسانه و فناوری پیدا می کنم. از طرفی با توجه به پیشینه همکاریم با موسسات آموزشی دوست دارم بیشتر پیرامون "گیمیفیکیشن و آموزش الکترونیکی" بنویسم.

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. محسن سعیدی گفت:

  عالی بود
  جای خالی اینفوگرافیک فارسی خالی بود تو گیمیفیکیشن

 2. مرسی ازت مصطفی جان کار پرزحمت و زیبایی بود انشاالله ادامه بده 🙂

 3. حسین وجدانی گفت:

  خسته نباشی عالیه

 4. بهار مازندرانی گفت:

  بسیار عالی و مفید بود… متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید